Yemek Yemeyerek Zayıflamanın Zararı

Yazar gozde 30/09/2018 0 Yorumlar Sağlık,

Yemek Yemeyerek Zayıflamanın Zararı

 

            Günümüzün ve geleceğin hastalıklardan bir tanesi de obezitedir. İşlenmiş gıdalı yiyeceklerin ve Fast Food kültürünün gezegenimizde yaygınlaşması, bu hastalığı büyük oranda yaygınlaştırmaktadır. Obezite hem sağlık açısından hem de fiziki olarak kötü bir görüntüye sebebiyet verdiği için insanlar tarafından büyük bir korku ile karşılanır.

 

            Kademe kademe büyüyen bir hastalık olduğu için çoğu insan bunun en ufak bir belirtisini gördüğü an hemen zayıflama yolları arar. Yemek yemeyerek zayıflamaya çalışmak birçok insanın yaptığı bir hatadır. Kısa yoldan zayıflamak isteyen insanlar tartıya çıktığında kendini kilo vermiş olarak bulur ve bu yöntemin başarılı olduğunu düşünür. Halbuki zayıflamak yağ yakmak demektir. Yemek yemeyerek zayıflamaya çalışmak isteyen birisi sağlığını da bozabilir.

 

 Yemek Yemeyerek Zayıflamanın Zararı

 

            İnsan vücudu günlük olarak belli miktarda kaloriye ihtiyaç duyar; bu miktar yaşınız, kilonuz, cinsiyetiniz ve fiziksel aktivitelerinize göre değişebilmektedir. Günlük almanız gereken kalori miktarını öğrenmek isterseniz internette kısa bir anket sonucu öğrenebilirsiniz. Kilo almak veya vermek vücuda giren kalori miktarına bağlıdır eğer ki siz günlük almanız gereken kalori miktarından fazla kalori alırsanız kilonuzu da arttırmış olursunuz.

 

             Yemek yemeyerek zayıflamak son derece sonuçsuz bir yöntemdir başlarda etkili olduğunu düşünebilirsiniz çünkü sonuçlar öyle gösterecektir lakin bu tamamıyla yanıltmacadır. Fiziksel olarak daha iyi görünmek isteyen bir birey yemek yemeyerek zayıflamaya çalıştığında kas kaybedeceği için aksine daha kötü bir görüntüye sahip olacaktır. Bu yöntemi uyguladığınızda tartıda hafif gözükmenizin tek sebebi ödem ve su yakmanızdır. Yemek yememek sindirim sistemini bozacağından düzenli olarak yemek yemeye tekrar başladığınızda verdiğiniz kilolar fazlasıyla geri alınacaktır.

 

 Doğru Zayıflama

 

            En doğru şekilde zayıflamak için iki ana kurala bağlı kalmalısınız bu kurallar spor ve diyettir. Diyet ve spor aynı anda yapıldığında çok hızlı sonuç vermektedir. Diyetinizin ve spor programının yoğunluğu tamamıyla sizin seçiminize göre olmalıdır bunun için birey kendini tanımalı ve zayıflamak uğruna kendine acı çektirmemelidir. Düzenli olarak spor yapmanız vücudunuzu zinde tutacak ve üstelik yağ yakmanıza sebep olacaktır. Diyet ise vücudunuzu kontrol ettiğinden zararlı gıdaları daha fazla tüketmenize izin vermez.

Bizim ile Yorumunu Paylaş