Sağlık için Yulaf

Yazar admin 20/09/2017 0 Yorumlar Sağlık,Beslenme,

SAĞLIK İÇİN YULAF

                        Beta-glukan deposudur. Beta-glukan’ın bağışıklık sistemimizi güçlendirici özelliği vardır. Bakteri, virüs ve mantarlara karşı vücudumuzu korur. Kanser mikrobik enfeksiyonlar, şeker hastalığı ve aşırı kolesterol yüksekliği üzerinde olumlu etkileri olduğu bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

                        Kansere karşı olan etkisi, doğrudan bağışıklık sistemi hücrelerini kuvvetlendirip aktive ederek gösterir. Yani kemoteropi gibi bir hücre öldürücü etkisi yoktur. Tümör gelişimini durdurduğu bilimsel yayınlarda gösterilmiştir.

                         Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), sağlığı korumak için yulaf ürünlerinin kullanılmasını tavsiye etmiştir.

                          Yulaf, içerdiği yüksek besin lifi sayesinde aşırı yüksek kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor ve kap damar hastalıklarına karşı da koruyucu etki göstermektedir.

                           Yulaf zengin bir B vitamini deposudur. B vitamini, sinir dokusunu koruyucu etkiye sahiptir. Yapılan bilimsel çalışmaların bazılarında, yulaf özütü ile dikkat, algılama ve zihinsel kapasitesinin arttırılabildiği gösterildi.

  YULAF TÜKETEREK ELDE EDİLEBİLECEK FAYDALAR

     Bağışıklık sistemini destekler.

     Kolesterolü destekler.

     Kalp ve damar hastalıklarına karşı korur.

     Algılama ve zihinsel kapasiteyi artırır.

     Kansere karşı korur.

 

 

 

ÖNERİ: Her gün bir porsiyon yulaf ezmesi yemenizi tavsiye ediyorum. Ancak eğer lif yönünden yoksun besleniyorsanız, yulaf gibi yüksek lifli gıdaları beslenmenize birdenbire sokmayınız. Bağırsaklarınız alışkın olmadığı için gaz ve hazımsızlık şikayeti yapabilir. Azar azar, vücudunuzu alıştırarak lif oranını artırmanızdır.                         

 

 

Etiketler: yulaf sağlık

Bizim ile Yorumunu Paylaş