Organik Beslenme İle Sağlıklı Yaşamın Ortaklıkları Nelerdir?

Yazar gozde 03/07/2018 0 Yorumlar Sağlık,

Organik Beslenme İle Sağlıklı Yaşamın Ortaklıkları Nelerdir?

 

            Hayat şartlarında her alanda yapılan oynamalar ve değişiklikler maalesef ki gıdalarda da oldu. Bu durum sağlık açısından oldukça büyük tehdit oluşturmakta. İnsanlığın ve yeni neslin organik ürünler tüketerek gelişmesi ve yaşaması gerekiyor. Araştırmacıların yaptıkları tezlere bakıldığında marketler hatta pazarların dahi güvenilir olduğunu söylenemez. Satılan tüm gıda ürünleri genlerinde oynamalar yapılıyor. Bu oynamalar ile birçok hastalık da kendini göstermiş durumda. Bu nedenler göz önünde bulundurulmalı ve organik olan ürünlerin tüketilmesi gerekmektedir. Organik ürünleri satan bazı marketler vardır. Bu market bilgilerine ulaşmak için internet üzerinden bir araştırma yapılabilir.

 

 Paket Gıdaların Sağlığa Zararları

 

            Paket gıda ürünleri sağlık adına faydalı değildir. Hangi ürün olur ise olsun, mutlaka içerisinde koruyucu maddeler ve zararlı yağlar vardır. Bu maddelerin olmasının nedeni gıdaların ömrünün uzun olmasıdır. Fakat uzun süre saklanabilmesi için kullanılan maddelerin birçok hastalığa neden olduğu biliniyor. Günümüzde de bu hastalıklara yakalanan kişilerin sayısı hızla artmakta ve büyük çoğunluğunun da çocuklardan oluştuğu bilinmekte. Be sebep ile organik ürünler ile beslenmek birçok hastalığın önüne geçilmesine ve sağlıklı bir hayata yardımcı olacaktır. Organik ürünler, diğer ürünlere göre daha uygun fiyatlıdır.

 

            Ülkemiz genelinde organik ürünleri bulmak pek mümkün değildir. Ülkemizde yetişen ürünlerin yüzde doksanlık bir kısmı yurtdışına satılmaktadır. Bu neden ile ülkemizde satılan gıda ürünleri de yabancı ülkelerden gelen ürünlerdir. Bu ürünlerin içinde de mutlaka zararlı görülen maddeler vardır. Zararlı olan maddelerin kullanımı sadece paket gıda ürünlerinde değil sebze ve meyvelerde de bulunur. Göz ile bakıldığında ya da tadına bakarak anlaşılması mümkün değildir. Tohumlarına yapılan eklemeler ile en başından bu maddeler ile yetişirler ve bu maddeleri içlerine depolarlar. Buda sağlık için fazlası ile zararlı olan bir durumdur.

 

 Organik Gıdalar İle Sağlıklı Yaşayın

 

            Organik olan ürünlerin kullanılması hem sağlık hem de doğa için oldukça önemlidir. Tohumların genleri ile oynanmadığı dönemlere ve paket gıdaların olmadığı dönemlere dair bir araştırma yapılır ise yüzyıllar önce kişilerin ne kadar sağlıklı ve pozitif olduğu görmek mümkün olacaktır. Organik beslendikleri için o dönemlerde hastalıkların sayısı yok denilecek kadar azdır. Fakat şu an ki dönemde hastalıkların önüne geçilemez durumdayız. Bu nedenler ile organik beslenilmesi gerekiyor. Ne yer iseniz, vücudunuz bunu dışa yansıtacaktır.

Bizim ile Yorumunu Paylaş