Emziren Anne Diyeti - Sağlıklı Tarifler

Yazar gozde 27/11/2018 0 Yorumlar Beslenme,Anne ve Bebek,

Emziren Anne Diyeti 

Annelerin Rahat Yapabileceği Diyetler

 

            Diyet yapmak hem kilo artışına dur demek, hem de sağlıklı beslenmek için güzel bir yöntemdir. Birçok nedenden dolayı alınan kilolar bireyin, psikolojisini ve sağlığının yanında büyük bir rol oynar. Ve bizler de bu artan kilolara dur demek için birçok araştırma yaparız. Kimi zaman fazla paralar harcayıp diyetisyene gidiyor, kimi zaman bilmediğimiz sağlığımıza zararlı bir şekilde kilo vermeye çalışıyoruz! Hem günlük yaşantınıza uygun hem ev içinde yapabileceğiniz pratik, rahat ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz birçok diyet çeşidi vardır.

 

 Neler tüketmeliyiz?

            Bir anne için hem ev ortamında hem de yaşantısına göre rahatlıkla uygulayacağı şeylerden ilki maden suyu tüketmektir. Maden suyu olarak bildiğimiz doğal mineralli sular, içerdikleri mineraller ile sağlığımızı korumaya ve geliştirmeye yardımcı olur. Ve sindirim için saklı bir hazinedir. Maden suyunu yemeklerden sonra ve aralarda tüketilmesi hem kilo vermek hem de diyetimiz için çok güzel bir başlangıçtır.

 

  Neler tüketmemeliyiz?

            Ardından bizim için zararlı olan yiyecekleri hayatımızdan çıkarmamız gerekmektedir. Ambalajlı yiyecekler, yağlı, çok tuzlu ve çok şekerli maddeleri silmemiz de çok doğru olacaktır. Kararında bir seçim yapmak için dozunda ev yapımı tuz veye şekeri biraz azaltılmış yiyecekleri tercih etmeli ve ay çiçek yağı yerine az zeytinyağı da tercihlerimiz arasında olmalıdır. Bizi tok tutacak yiyeceklerin başında gelen meyvelerimiz.

            Elma, muz şeftali, çilek gibi meyvelerimizi bir tas yoğurt ile karıştırarak isteğe göre biraz maden suyu ile zenginleştirebilirsiniz. Gelelim bizim her zaman yanımızda olması gereken asıl içeceğimiz detoks sularımıza. Kalori yakmamız için süper bir yöntemlerden biridir detoks suları. Bir detoks suyu için kaynayan suya yarım limon sıkılır elma parçaları bir kaç tutam maydanoz, ile çubuk tarçın eklenir. Hem soğuk hem de sıcak içilmesi tercihinize kalmıştır.

 

 Neler tok tutar?

            Son olarak bizi tok tutan yiyeceklerin başında elma, avokado, nohut, mercimek ve yumurta, gün içerisinde kahvaltıda ara öğünlerimizde bulunmalıdır. Güzel bir kahvaltı ardından bir fincan kahvede bizim için bir enerji kaynağıdır. Bol bol su içmeyi de asla unutmayalım...

 

Bizim ile Yorumunu Paylaş